Да купя франчайз или да започна същия бизнес сам?

Jirov

Re: Да купя франчайз или да започна същия бизнес сам?

Postby Jirov » 25 Jan 2010, 20:41

admin wrote:Смятяте ли, че си струва да се плащат франчайз таксите, след като можете и сам да започнете бизнеса?

Ако не сте забелязали ние българите имаме силно изразено чуство за собственост ( останалото мото от социализма '' малко но мое '' което има отражение и в източна Германия Klein aber mein ) Хората на запад отдавна са наясно ,че бизнес с малко пари не става ,ако искаш да изкараш трябва да вложиш.Тук не става въпрос само за желание ( от нищо нещо ) а и за възможности.Капитализмът е вече в България и то в най-суровата си форма. Собственият бизнес и свързан с много падения и малко успехи,много малко помощ от държавата и много проблеми в администрацията.Всичко става бавно и мудно,както в бизнеса без име , така и в този с ГОЛЕМИ букви. Франчайзът несъмнено е по-добрия,но и много по-скъпия вариант ,така че или се образовайте за добра позиция в някоя фирма или извадете ипотеката на панелката и започнете своето рисковано начинание.

немабизнес

Postby немабизнес » 26 Jan 2010, 16:33

Аз пък не мисля, че избора е между това да се квалифицираш и това да ипотекираш панелката. Не миждам как някой ще се колебае дали да стане високовалифициран архитект или да има вериги магазини за цветя. Просто ставаш или за едното или за другото. А панелката не я ипотекирай - направо я продавай!

V.Petrov

Postby V.Petrov » 04 Jun 2010, 19:59

Точно същия бизнес няма как да се започне. Да, може да продаваш банички, но няма да са Форнети - нито на вкус нито като популярност.

varro

Postby varro » 19 Sep 2010, 15:44

Аз бих започнал същия бизнес сам, защото все ще намеря критика от франчайза...

Doncheva

Postby Doncheva » 06 Dec 2010, 17:24

Здравейте,

Аз пък в момента управлявам малък семеен бизнес в сферата на медицинските услуги, но виждам необходимостта от разширяване на дейността.

Мислех си, че франчайзингът може да ми бъде полезен, дотолкова доколкото не започвам всичко сама наново , а някой те напъства. Сега обаче се чудя в коя сфера точно да е, защото пък се притеснявам да е изцяло ново и непознато за мен.

Скоро ще споделя какво избрах.
И с франчайз и със собствен бизнес, без работа няма да стане да се печели според мен.

elly78

Postby elly78 » 17 May 2012, 09:35

Аз имам същата дилема, обаче мисля, че е прекалено рисковано да започна сама. Колкото повече се интересувам, толкова повече везната клони към франчайз.

Emil

Postby Emil » 27 Nov 2012, 16:02

В щатите, че и в Европа почти всичко е на франчайз - като гледам скоро и тук ще стане така. Даже кварталните магазинчета масово стават "Моят магазин"...